Budżet partycypacyjny na 2018 r. Listy projektów do głosowania.

125 projektów zaproponowanych przez torunian trafi pod głosowanie w ramach budżetu partycypacyjnego Torunia na 2018 r. Mieszkańcy rozdzielą 7,05 mln zł. Głosowanie potrwa od 17 do 26 czerwca 2017.

W puli ogólnomiejskiej, gdzie mieszkańcy mają do dyspozycji 2 115 000 zł znalazło się 38 projektów. W pulach lokalnych rozdzielana będzie łączna kwota 4 935 000 zł. Znalazło się tam w sumie 87 projektów. Najwięcej na Bydgoskim i Wrzosach (po 13), najmniej na Rudaku (2).

Należy dodać, że torunianie złożyli łącznie 184 projekty. 14 z nich zawierało błędy formalne i nie mogły być dalej procedowane. 5 kolejnych zawierało zadania, które są już realizowane lub zaplanowane na rok 2017. Natomiast 40 nie przeszło procedury weryfikacji i nie zostało poddanych pod głosowanie.

Podobnie jak w poprzednich latach najwięcej projektów dotyczy rekreacji i terenów zieleni. Potem spory pakiet zadań drogowych, w tym parkingi i chodniki. Następnie place zabaw i siłownie. Mocną grupę stanowią także propozycje kulturalne i sportowe.

Prawie we wszystkich okręgach (z wyjątkiem Rudaka i Staromiejskiego) wartość zgłoszonych projektów przekracza dostępną pulę pieniędzy. W przypadku puli ogólnomiejskiej wartość złożonych projektów przekracza dostępne środki prawie pięciokrotnie.

>>> Tu znajdziesz LISTY PROJEKTÓW i dodatkowe informacje