Basen pomysłów

To jak będzie wyglądał w przyszłości budynek basenu przy ul. Bażyńskich i jego otoczenia budzi spore zainteresowanie mieszkańców. Do tej pory wpłynęło kilkanaście uwag mailowych, a w spotkaniu konsultacyjnym uczestniczyło 25 osób. Była to okazja do zgłoszenia swoich pomysłów i rozmowy na ten temat z obecnymi urzędnikami.

W trakcie piątkowego spotkania, które odbyło się na sali treningowej w budynku pływalni, mieszkańcom zaprezentowano dotychczasowe koncepcje (projekty i wizualizacje możesz zobaczyć TUTAJ). Mają one charakter wyłącznie poglądowy, ponieważ ostatecznie projekty zostaną opracowane na podstawie opinii uczestników konsultacji.

Następnie na mapach uczestnicy spotkania zgłaszali swoje propozycje, jakie elementy mogłyby się znaleźć w budynku lub jego otoczeniu. Trzeba przyznać, że wyobraźnia mieszkańców potrafi zaskoczyć, bo niektóre pomysły są oryginalne.  Na tym etapie konsultacji żadna z propozycji nie jest odrzucana. Zadaniem projektantów będzie ustalenie, które funkcje będą mogły być zrealizowane.

Przykładowe pomysły mieszkańców

Przykładowe pomysły mieszkańców

Warto zaznaczyć, że duży nacisk mieszkańcy położyli na zieleń. Chcą nie tylko, aby zagospodarowanie terenu uwzględniało istniejące drzewa, krzewy, ale również dodatkowe nasadzenia. Przede wszystkim powinien powstać pas wysokiej zieleni, który oddzieliłby teren od okolicznych ulic. Ponadto uczestnicy spotkania zwracali uwagę, aby cały kompleks był przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, począwszy od dostępności toalet po wejście do niecki basenu. Zgodnie z sugestiami parking powinien być zlokalizowany na obrzeżach terenu, aby droga dojazdowa nie przecinała tego obszaru, a korzystające z niego samochody nie stwarzały zagrożenia np. dla bawiących się obok dzieci.

    

 

Co dalej?

Wszystkie pomysły, które pojawiły się w trakcie spotkania znajdą się w raporcie z konsultacji. Dokument będzie jednym z załączników w konkursie urbanistycznym, który zostanie ogłoszony w 2015 r. przez Wydział Architektury i Budownictwa Urzędu Miasta Torunia.

Swoje pomysły i uwagi można przesyłać jeszcze do 13 marca br. (piątek) na adres: konsultacje@um.torun.pl

Jeśli chcesz poznać szczegóły konsultacji, sprawdź tutaj.

---

Konsultacje prowadzi Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia we współpracy z: Wydziałem Architektury i Budownictwa, Wydziałem Sportu i Turystyki, Miejską Pracownią Urbanistyczną oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.