CAL na moim osiedlu

CAL na moim osiedlu

W czerwcu 2019 roku rozmawialiśmy z mieszkańcami o zasadach tworzenia i funkcjonowania Centrów Aktywności Lokalnej  (Osiedlowych Punktów Wolnego Czasu) w Toruniu. Dziś przyszła pora na konsultacje społeczne w sprawie działania konkretnych CAL-i w poszczególnych rejonach miasta. Pierwsze miejsce, o którym chcemy rozmawiać z mieszkańcami, to CAL na Chełmińskiem - przy ul. Grunwaldzkiej 38.

Centrum Aktywności Lokalnej to miejsce, gdzie torunianie mogą  rozwijać pasje i zainteresowania, realizować swoje pomysły i  wspólnie spędzić czas z sąsiadami. Dziś takie miejsca działają na już na Bielawach-Grębocinie, Bydgoskim Przedmieściu, w Czerniewicach, Na Skarpie, Stawkach, na Starówce, Wrzosach. Rusza kolejne na Chełmińskim Przedmieściu.

Miasto planuje uruchomienie kolejnych, a docelowo będą one działać w każdym z trzynastu okręgów.

Wspólnie z mieszkańcami chcemy zastanowić się, jaka szczegółowa oferta powinna być adresowana do przyszłych użytkowników CAL-u przy ul. Grunwaldzkiej 38. Operator tej przestrzeni - Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dla Miasta Torunia”, przeprowadził już konkurs na nazwę i logo powstającego Centrum. W ciągu trwającej  pandemii zebrano  propozycje i w dniach 10-17 czerwca poddano pod głosowanie 8 pomysłów nadesłanych przez torunian. W ramach głosowania wybrano nazwę Centrum Aktywności Lokalnej „Willa z pasją”.

Chcąc zaangażować mieszkańców na każdym etapie, LGD „Dla Miasta Torunia” przygotował kolejne działanie - ankietę, dzięki której będziemy wspólnie tworzyć i rozwijać CAL na Chełmińskiem.

>>> Jesteś z Chełmińskiego? WYPEŁNIJ ANKIETĘ!

Teraz chcemy przybliżyć samo miejsce, dlatego też zapraszamy wszystkich na DZIEŃ OTWARTY 27 czerwca 2020 r. (sobota), podczas którego będziemy mieli okazję poznać się bliżej. Mieszkańcy będą mogli wspólnie spędzić ten dzień w miłej sąsiedzkiej atmosferze, zapoznać się z propozycjami już przygotowanymi przez LGD, ale również wskazać swoje.

WAŻNE!

Z uwagi na zagrożenie epidemiczne  należy zgłosić swój udział w wydarzeniu.

>>> Formularz zgłoszeniowy na Dzień Otwarty 27 czerwca

Dodatkowo 15 lipca 2020r. (środa) organizujemy kolejne spotkanie, na którym zaprosimy torunian do wskazania swoich uwag i pomysłów na CAL przy Grunwaldzkiej. W tym przypadku również zapraszamy do zgłaszania wcześniej chęci udziału w spotkaniu.

>>> Formularz zgłoszeniowy na spotkanie 15 lipca


 

Zapraszamy także do zgłaszania propozycji i uwag drogą elektroniczną. Jeśli chcesz mieć swój udział w tworzeniu CAL „Willa z pasją”, napisz do nas na adres: konsultacje@um.torun.pl.


Terminarz konsultacji:

  • 22 czerwca 2020 r. – rozpoczęcie konsultacji społecznych
  • 27 czerwca 2020 r. – dzień otwarty w CAL przy ul. Grunwaldzkiej 38  (obowiązują wcześniejsze zapisy)
  • 15 lipca 2020 r. – spotkanie z mieszkańcami w CAL przy ul. Grunwaldzkiej 38 (obowiązują wcześniejsze zapisy)
  • 22 czerwca  – 30 lipca  2020 r. - zbieranie uwag drogą elektroniczną
  • 30 lipca 2020 r. - zakończenie konsultacji

Do pobrania:

raport z konsultacji społecznych w sprawie szczegółowej oferty CAL przy ul. Grunwaldzkiej 38

Konsultacje społeczne prowadzi Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia, we współpracy ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Dla Miasta Torunia”