Centra Aktywności Lokalnej

Jesteś aktywny społecznie? Chcesz dzielić się swoimi pasjami, poznawać swoich sąsiadów, rozmawiać, lepiej rozumieć potrzeby innych ludzi? Centra Aktywności Lokalnej są właśnie dla Ciebie!

Urząd Miasta Torunia zaprasza do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych, w których chcemy poznać Twoje oczekiwania i pomysły dotyczące działania Centrów Aktywności Lokalnej.

Miasto rozwija sieć Centrów Aktywności Lokalnej na terenie Torunia. Są to miejsca, gdzie mieszkańcy mogą spotykać się z sąsiadami, uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach, rozwijać swoje zainteresowania, wspólnie spędzić czas i dzielić się swoimi pasjami. Dziś takie miejsca działają na Bydgoskim Przedmieściu, w Czerniewicach, na Bielawach-Grębocinie, a także na Starówce. Miasto planuje uruchomienie kolejnych, a docelowo będą one działać w każdym z trzynastu okręgów.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych, w których chcielibyśmy porozmawiać o tym, w jaki sposób takie miejsca powinny funkcjonować, jakie rodzaje aktywności powinny oferować, w jaki sposób chcemy z nich korzystać. Dzięki konsultacjom kolejne otwierane centra będą jeszcze lepiej dopasowane do potrzeb torunian. Podczas konsultacji będziemy także rozmawiać o możliwych lokalizacjach nowych Centrów Aktywności Lokalnej.


Przyjdź na spotkanie!

Zapraszamy na spotkanie otwarte, informacyjno-warsztatowe

30 maja 2019 r. (czwartek), godz. 17.00

Muzeum Etnograficzne w Toruniu, ul. Wały gen. Sikorskiego 19

(sala przy amfiteatrze)


Napisz do nas

Jeśli nie możesz być na spotkaniu, prześlij nam swoje propozycje na adres:  konsultacje@um.torun.pl


Terminarz konsultacji:

  • 20 maja 2019 r.  - rozpoczęcie konsultacji
  • 30 maja 2019 r. - otwarte spotkanie informacyjno-warsztatowe, Muzeum Etnograficzne, ul. Wały gen. Sikorskiego 19, sala przy amfiteatrze
  • od 20 maja do 10 czerwca 2019 r. - zbieranie uwag drogą elektroniczną
  • 10 czerwca 2019 r. - zakończenie konsultacji


Konsultacje społeczne prowadzi Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia, we współpracy z Wydziałem Zdrowia i Polityki Społecznej.