Dołącz do GreenLab Toruń!

Chcesz mieć wpływ na zarządzanie zielenią i ochroną środowiska w Toruniu? Dołącz do zespołu drugiej edycji GreenLab Toruń!

GreenLab Toruń to projekt, którego celem jest stworzenie przestrzeni wymiany wiedzy i dialogu o zieleni i środowisku w Toruniu oraz przetestowanie partycypacyjnego sposobu dyskusji i podejmowania decyzji o zielonych aspektach funkcjonowania miasta. W 2023 r. przeprowadzono pilotaż projektu, teraz przyszedł czas na kolejny krok.

Rozpoczęła się rekrutacja do tegorocznej grupy GreenLab Toruń, w której uczestnicy będą dyskutować o problemach miasta w obszarze zieleni i środowiska, opracowywać rozwiązania, przygotowywać rekomendacje dla władz miasta i wdrażać rekomendacje z zeszłorocznej edycji GreenLab Toruń. Grupa będzie pracować w ramach cyklu 7 spotkań – 1 spotkanie w miesiącu (w godzinach popołudniowych). Pierwsze spotkanie zespołu odbędzie się już 15 maja br. w Kopernikańskim Ośrodku Integracji.

Rekrutacja trwa do 8 maja br. Formularz rekrutacyjny znajdziecie tutaj https://pzr.org.pl/green.

Projekt jest realizowany przez Fundację Pracownia Zrównoważonego Rozwoju i został dofinansowany przez Urząd Miasta Torunia.