Jak wykorzystać Fosę Zamkową Zachodnią?

Zapraszamy mieszkańców do rozmowy na temat sposobu wykorzystania/zagospodarowania terenu Fosy Zamkowej Zachodniej – pomiędzy ulicami Podmurną i Przedzamcze.

Obecnie na części terenu znajduje się plac zabaw i urządzenia do street workoutu. Miejsce jest też wykorzystywane do organizacji różnego typu imprez i wydarzeń okolicznościowych. Jakie inne pomysły mają mieszkańcy? Co mogłoby znaleźć się w tym miejscu?

Co trzeba wiedzieć!

  • Fosa Zamkowa Zachodnia to obszar ponad 4000 m2 w samym sercu starówki. Otoczony jest murami i historycznie służył jako sucha fosa Zamku Krzyżackiego. Fosa umożliwia przejście od ulicy Podmurnej (na wysokości ulicy Ciasnej) do ulicy Przedzamcze (na wysokości Zamku).
  • Obecnie w Fosie znajdziemy plac zabaw oraz park do street workoutu. Jest to także szlak komunikacyjny łączący ulicę Podmurną i Przedzamcze. Miejsce jest wykorzystywane do organizacji różnego typu imprez i wydarzeń okolicznościowych.
  • W kwestiach zieleni obowiązuje nas nakaz zagospodarowania zielenią niską zaś dla fragmentu fosy zamkowej wzdłuż ul. Podmurnej dopuszcza się wyłącznie zadarnienie;
  • Na terenie fosy dopuszczone są sezonowe lub okolicznościowe wystawy, pokazy lub imprezy kulturalne, dydaktyczne, artystyczne.

 

Jak będzie przebiegał proces konsultacyjny?

W ramach konsultacji zaplanowaliśmy następujące działania:

1)      Spotkanie konsultacyjne w formie spaceru badawczego

Gdzie?– Fosa Zamkowa – pomiędzy ul. Podmurną a ul. Przedzamcze

Kiedy? - 2 czerwca 2022 r.

Godzina - 17:00

2)      Zbieranie uwag w formie elektronicznej i telefonicznej

Adres e-mail: konsultacje@um.torun.pl

Telefon: 56 611 86 81

Kiedy - do 30 czerwca 2022 r.

Zachęcamy okolicznych mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w procesie oraz zaprezentowania swoich pomysłów. Państwa idee zostaną wykorzystane do poprawy atrakcyjności Fosy Zamkowej.


 Do pobrania:

Konsultacje prowadzi  Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia.

Kontakt: konsultacje@um.torun.pl