Jaka scena plenerowa w Czerniewicach?

Jaka scena plenerowa w Czerniewicach?

Wracamy do tematu sceny plenerowej w Czerniewicach. Będziemy rozmawiać o dwóch alternatywnych rozwiązaniach projektowych – walorach funkcjonalnych, kosztach realizacji i utrzymania, potrzebach lokalnego środowiska w zakresie użytkowania obiektu. Zbierzemy uwagi i opinie uczestników.

Dlaczego temat jest ważny?

Projekt zastał zainicjowany  w ramach budżetu obywatelskiego pod nazwą „Plenerowa estrada na terenie rekreacyjno- kulturalnym w Toruniu”. Z uwagi na fakt, iż projekt zrodził kontrowersje, jego realizacja została odsunięta w czasie. W budżecie miasta Torunia na rok 2024 zapisano wykonanie tego zadania w formule projektuj i buduj pod nazwą budowa sceny plenerowej z zadaszeniem o lekkiej konstrukcji. Podczas konsultacji będziemy rozmawiać o dwóch alternatywnych rozwiązaniach projektowych:

1) Koncepcja nr 1 przewiduje zbudowanie sceny większej – zarówno objętościowo, jak i metrażowo. Zaprojektowano podwyższenie, schodki wejściowe z boku oraz z tyłu sceny. Dach ma zostać pokryty blachodachówką, konstrukcja z pełnym deskowaniem. Wokół podwyższenia przewidziano osyp ziemny, a przed sceną utwardzenie.

 

2) Koncepcja nr 2 jest objętościowo i metrażowo mniejsza. Przewidziano schodki wejściowe tylko z jednej strony. Pokrycie dachu blachodachówką na ruszcie. Przed sceną zaplanowano utwardzenie.

 

Podczas konsultacji będziemy rozmawiać o walorach funkcjonalnych jednego i drugiego rozwiązania, kosztach realizacji i utrzymania, potrzebach lokalnego środowiska w zakresie użytkowania obiektu. Zbierzemy uwagi i opinie uczestników.

Jak wyglądają konsultacje?

1) Weź udział w spotkaniu konsultacyjnym

12 marca 2024 roku (wtorek) o godzinie 16:30

w Centrum Aktywności Lokalnej w Czerniewicach przy ul. Włocławskiej 256 i przedstaw nam swoją opinię. Podczas spotkania odbędzie się również spacer badawczy w terenie, gdzie powstać ma scena. Wysłuchamy opinii i uwag, postaramy się odpowiedzieć na pytania.

UWAGA!
Ze względów organizacyjnych, prosimy osoby chcące wziąć udział w spotkaniu konsultacyjnym o wcześniejsze zgłoszenie swojej obecności (zgłoszenia przyjmujemy do 11 marca 2024., do godziny 15:00):

2) Napisz do nas:

Jeśli nie możesz wziąć udziału w konsultacjach, wyraź swoją opinię i wyślij ją drogą elektroniczną na adres: konsultacje@um.torun.pl  w terminie do 22 marca 2024 roku.

Konsultacje społeczne prowadzi Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji we współpracy z Wydziałem Sportu i Rekreacji oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji


Do pobrania: