Sąsiedzkie miejsce. Razem urządźmy skwer przy ul. Tataraków i Czapli

Jest już dostepny RAPORT Z WYNIKAMI KONSULTACJI SPOŁECZNYCH:

raport z konsultacji (podsumowanie działań, spis uwag zgłoszonych przez uczestników wraz z odpowiedziami)

załącznik nr 1 (koncepcja zagospodarowania terenu przed konsultacjami)

załącznik nr 2 (koncepcja zagospodarowania terenu po konsultacjach, uwzględniająca uwagi uczestników)

załącznik nr 3 (informacje w mediach o konsultacjach)AKTUALIZACJA: Zapraszamy na spotkanie podsumowujące w poniedziałek, 22 czerwca o godz. 17.00 w Zespole Szkół nr 14. Podczas spotkania przedstawiciele urzędu miasta oraz jednostek miejskich odpowiedzą na uwagi mieszkańców zgłoszone w trakcie konsultacji.


AKTUALIZACJA: W sobotę, 9 maja 2015 r. rozmawialiśmy z mieszkańcami Stawek Południowych o zagospodarowaniu terenu pomiędzy ul. Czapli i ul. Tataraków. Zebraliśmy wiele uwag, a najmłodsi narysowali dla nas swój wymarzony plac zabaw. W czerwcu planujemy spotkanie, na którym podsumowujemy zgłoszone propozycje. Informacje juz wkrótce na tej stronie.

 

 


 

Południowa część osiedla Stawki zyskuje w ostanich latach wielu nowych mieszkańców. W okolicy powstają osiedla bloków oraz domków jednorodzinnych. Pomiędzy ul. Tataraków, ul. Czapli i ul. Łączną  w 2015 r. zostanie wybudowane boisko do piłki nożnej.  Boisko jest odpowiedzią na wnioski mieszkańców Stawek, zgłaszane m.in. podczas  osiedlowych spotkań z Prezydentem Miasta Torunia. Pozostałą część terenu, która nie zostanie zajęta przez boisko, chcemy zaplanować wspólnie z mieszkańcami jako sąsiedzkie miejsce, służące odpoczynkowi i rekreacji.

Miejska Pracownia Urbanistyczna w Toruniu opracowała wstępną koncepcję, jak taki skwer mógłby wyglądać. Zgodnie z nią obok boiska mogłyby pojawić się m.in

  • elementy placu zabaw,
  • ścieżka zdrowia, siłownia zewnętrzna,
  • alejki,
  • zieleń,
  • ławki,
  • miejsce spotkań,
  • toalety.

 

Z pełną koncepcją dla tego terenu można zapoznać się tutaj (materiały do pobrania):

 

Najważniejszy jest jednak w tej kwestii głos samych mieszkańców, którzy będą z tego placu korzystać.

 Weź udział w konsultacjach i zaplanuj z nami to miejsce.

9 maja (sobota) w godz. 11.-13.00 urzędnicy będą czekali na mieszkańców w namiocie przy ul. Tataraków.

Jeśli nie możesz spotkać się z nami tego dnia, napisz na: konsultacje@um.torun.pl  Możesz w tym celu posłużyć się formularzem (do pobrania) lub wysłać wiadomość i w treści napisać, co Twoim zdaniem, powinno się znaleźć pomiędzy ul. Tataraków i ul. Czapli. Na Twoją opinie czekamy do 22 maja 2015 r.

  

  

Konsultacje prowadzi Urząd Miasta Torunia, Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji we współpracy z Wydziałem Sportu i Turystyki, tel. 56 611 86 73, mail: konsultacje@um.torun.pl