Szyldy i reklamy na starówce i Bydgoskim Przedmieściu

Co sądzisz o szyldach i reklamach znajdujących się na terenie naszego miasta? Czy dobrze komponują się one z charakterem zabytkowej zabudowy? A może są nieestetyczne i wpływają niekorzystnie na wizerunek Torunia?

We wrześniu zapraszamy wszystkich mieszkańców do dyskusji na temat zasad umieszczania szyldów i reklam na obszarze dwóch zabytkowych i zarazem najbardziej reprezentacyjnych części Torunia: starówki i Bydgoskiego Przedmieścia.

Zrób zdjęcia!
Przejdź się po Starówce i Bydgoskim Przedmieściu. Zrób zdjęcia szyldów, reklam i witryn - zarówno tych, które Ci się podobają, jak i tych, które są Twoim zdaniem brzydkie. Prześlij te fotografie w wersji elektronicznej do nas, na adres: konsultacje@um.torun.pl. Czekamy do 14 września 2014 r.

(Spośród wszystkich osób biorących udział w akcji fotograficznej, wylosujemy dwóch uczestników, którzy otrzymają upominki: bony o wartości 100 zł do zrealizowania w salonach Empik.)

Spacer fotograficzny

W sobotę, 13 września spacerowaliśmy na starówce i Bydgoskim Przedmieściu, fotografując dobre i złe praktyki reklamy zewnętrznej.

  

Fot. Łukasz Broniszewski

W spacerze wzięło udział 20 osób. Wsparli nas m.in. przedstawiciele Rady Okręgu nr 12 Staromiejskie oraz członkowie społeczności entuzjastów fotografii mobilnej: "IGERS" Toruń. Entuzjaści fotografii mobilnej i Instagrama tworzą lokalne społeczności, które zajmują się rozwijaniem tej dziedziny sztuki, ale także jej popularyzacją. Są nazywani instagramerami lub też igersami. Nazwy społeczności składają się z dwóch członów: Igers <nazwa miejscowości, w której działają>. Taką społeczność mamy także w Toruniu: IgersToruń. Organizują spotkania (instameet), spacery fotograficzne (photowalk), wymieniają się wiedzą z zakresu fotografii, organizują co tydzień przeglądy fotograficzne oraz prezentują najciekawsze miejsca w tym mieście poprzez organizację fotograficznych wyzwań.

Zabierz głos!
Zachęcamy także do udziału w spotkaniu podsumowującym, które odbędzie się w czwartek 18.09.2014 r., o godzinie 17.00, w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu (LabSen). Podczas spotkania będziemy oglądać zdjęcia, dyskutować na temat toruńskich szyldów i reklam, omawiać zasady dotyczące ładu reklamowego na Starówce i Bydgoskiem, które miasto chce wprowadzić w życie. Wręczymy także wspomniane wyżej upominki za udział w akcji fotograficznej.

Nie możesz przyjść na spotkanie? Swoje uwagi możesz nam przekazać, pisząc na adres: konsultacje@um.torun.pl. Na Twoją opinię czekamy do 24.09.2014 r.

W celu ułatwienia odniesienia się do całości lub części dokumentu "Zasady umieszczania szyldów i reklam w zabytkowym obszarze Zespołu Staromiejskiego i Bydgoskiego Przedmieścia" zamieszczamy formularz do zgłaszania uwag (do pobrania), z którego można skorzystać.

   

Ważne daty:

  • 3.09.2014 - Początek konsultacji
  • 13.09.2014, godz. 11.00 - Spacer fotograficzny po Starówce i Bydgoskim Przedmieściu (zbiórka o 11.00 na Rynku Nowomiejskim)
  • 14.09.2014, do północy - Koniec terminu nadsyłania zdjęć
  • 18.09.2014, godz. 17.00 - Otwarte spotkanie w Centrum Sztuki Współczesnej (sala LabSen)
  • 24.09.2014, do północy - Koniec terminu nadsyłania opinii, zakończenie konsultacji

   

Matetriały do pobrania:

 

>>> RAPORT Z KONSULTACJI SPOŁECZNYCH (DO POBRANIA)