Urządzamy park przy Chmielnej

Co konsultujemy?

Park przy ul. Chmielnej to  niewielki teren zieleni położony między ulicami: Słoneczną oraz Fasolową. Obecnie stanowi on niezagospodarowany obszar, z którego najczęściej korzystają mieszkańcy posiadający psy oraz osoby docierające z okolicy do przystanku autobusowego linii nr 27.

                       

Dlaczego konsultacje społeczne?

W 2016 r. mieszkańcy zaproponowali  zagospodarowanie tego obszaru zieleni w ramach budżetu partycypacyjnego na 2017 r. Zaproponowano wówczas przekształcenie terenu w skwer rekreacyjno-sportowy. Projekt uzyskał 1064 głosy poparcia. Zakłada: instalację ławek, budowę boiska do badmintona, piłki nożnej, siłowni zewnętrznej oraz  placu zabaw. Z kolei do budżetu partycypacyjnego na 2018 r. został złożony wniosek polegający na urządzeniu w tym miejscu także wybiegu dla psów oraz zwiększeniu liczby urządzeń w siłowni zewnętrznej, a także chodnika w jednej z części parku. Ten pomysł mieszkańców zdobył 617 głosów i został przez nich wybrany do realizacji.

Umieszczając na liście do głosowania drugi z opisywanych projektów Urząd Miasta Torunia zastrzegł, że realizacja będzie poprzedzona konsultacjami społecznymi, ponieważ grupa mieszkańców zgłosiła sprzeciw wobec tego przedsięwzięcia. Stąd konsultacje społeczne, podczas których podejmiemy próbę rozwiązania problemu.


Przyjdź na spotkanie konsultacyjne

Zapraszamy mieszkańców Wrzosów do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych w sprawie zagospodarowania parku przy ul. Chmielnej.

W ramach konsultacji zaplanowano warsztaty z wykorzystaniem map. Omówimy problem, przeanalizujemy możliwości, a jeżeli się uda to wspólnie zaplanujemy rozwiązania, które warto zastosować w parku przy Chmielnej, tak aby stał on się miejscem, z którego mieszkańcy będą chętnie korzystać.

Spotkanie zaplanowano na 20 września 2017 r. (środa), na godz.  17.00 - w Szkole Podstawowej nr 9, ul. Rzepakowa 7/9.

Jeśli nie możesz wziąć udziału w spotkaniu, napisz do nas na adres: konsultacje@um.torun.pl. Na opinie czekamy do 6 października 2017 r.


Do pobrania: 


Konsultacje społeczne prowadzi Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji, tel. 56 611 86 81, mail: konsultacje@um.torun.pl