Urządzamy tereny byłego poligonu

Na terenie znajdującym się pomiędzy ul. Andersa, ul. Poznańską, trasą S10 oraz Popiołową Drogą mieścił się niegdyś poligon wojskowy. Miejsce to torunianie chętnie wykorzystują dziś do spacerów czy uprawiania aktywności fizycznej. Obszar, który liczy ok. 19 ha, wojsko przekazało nieodpłatnie miastu. Wiemy, że część tego terenu stanie się miejscem inwestycji dla firm produkcyjnych i usługowych. Jednak spory obszar (działki 1/79, 1/80 oraz 1/81 obręb 75, na mapce zaznaczone na czerwono) miasto pragnie przeznaczyć na cele rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców.

W ciągu ostatnich lat na lewobrzeżu przybyło budynków mieszkalnych oraz samych mieszkańców, dlatego tak istotnym jest, aby zadbać o odpowiedni dostęp do infrastruktury rekreacyjnej w tej części miasta. Jednym z czynników wpływających na wizerunek i rozwój miast jest bowiem ożywianie obszarów zdegradowanych i nadawanie im nowej funkcji. Takiej, która w pełni odpowiada współczesnym potrzebom mieszkańców.

Do pobrania:


Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu konsultacyjnym w sprawie zagospodarowania terenów popoligonowych pomiędzy ul. Andersa, ul. Poznańską, trasą S-10 oraz Popiołową Drogą

8 sierpnia 2018 r. (środa) o godz. 17.00, w Szkole Podstawowej nr 15 przy ul. Paderewskiego 5/11

W ramach spotkania zaplanowano warsztat dla mieszkańców, podczas którego pracować będziemy na przygotowanych mapach terenu oraz dla osób chętnych spacer badawczy.


Chcesz mieć swój udział w urządzaniu terenów przy ul. Andersa?

Przyjdź na spotkanie 8 sierpnia lub napisz do nas na adres: konsultacje@um.torun.pl.
Na uwagi oraz opinie czekamy do 22 sierpnia 2018 r.