Zagospodarowanie terenu pomiędzy ulicami Łączna / Czapli / Tataraków: RE-AKTYWACJA

Rozpoczynamy konsultacje społeczne w sprawie aktualizacji koncepcji zagospodarowania terenu pomiędzy ulicami Łączna / Czapli / Tataraków: RE-AKTYWACJA.

W 2015 r., w odpowiedzi na zapotrzebowanie mieszkańców, zostały przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania tego obszaru. W efekcie  wypracowano i w sporej części zrealizowano kompleksowy plan zagospodarowania skweru, spełniający oczekiwania użytkowników terenu. W 2022 r. Rada Okręgu Stawki wystąpiła jednak do Prezydenta Miasta Torunia z wnioskiem o przeprowadzenia ponownych konsultacji społecznych w sprawie sposobu zagospodarowania tego obszaru, argumentując swą propozycję koniecznością przeanalizowania, czy  wszystkie elementy w obowiązującej  koncepcji są zasadne i odpowiadają na aktualne potrzeby mieszkańców. Dlatego spotykamy się w tej sprawie ponownie.

Co do tej pory zostało wykonane?

 • boisko osiedlowe do gry w piłkę nożną,
 • siłownia zewnętrzna,
 • plac zabaw dla młodszych i starszych dzieci,
 • manewrowy placyk rowerowy „Puchatek”, na którym zamontowano ławki z oparciem, stojak na rowery, tablicę informacyjną, stacje naprawy rowerów, latarnie solarne i kosze.

Co pozostało do wykonania zgodnie z obowiązującą koncepcją?

Do zrealizowania pozostała strefa integracyjna, odpoczynku i relaksu, czyli miejsce piknikowe oraz ścieżka zdrowia, a także boisko wielofunkcyjne i tor dla rolkarzy.


Po co te konsultacje?
Porównując koncepcję ze stanem falktycznym łatwo zauważyć, że niektóre elementy (np. boisko do koszykowki) zostały zastąpione innymi (pla zabaw dla dzieci). Zgodnie z sugestiami mieszkańców, użytkowników skweru i Rady Okręgu Stawki chcemy więc wspólnie zastanowić się, czy dotychczas zrealizowane i proponowane w koncepcji kolejne elementy spełniają oczekiwania użytkowników, czy czegoś brakuje na terenie skweru, czy jakieś nowe funkcje powinny pojawić się na tym obszarze, a jeżeli tak to jakie? Czy i dlaczego należy uaktualnić wypracowane w 2015 r. rozwiązania, dostosowując je do nowych, ciągle zmieniających się potrzeb? A może należałoby odstąpić od prowadzenia kolejnych działałań inwestycyjnych na tym terenie?


Co w ramach konsultacji?

 1. Weź udział w terenowym spotkaniu konsultacyjnym. Urzędnicy będą czekać na mieszkańców w namiocie przy ulicy Czapli – w obszarze objętym konsultacjami. W przypadku deszczowej pogody weź ze sobą parasol, kurtkę przeciwdeszczową oraz odpowiednie obuwie - plan spotkania zakłada również spacer badawczy.

  18 października 2023 r. (środa),  godz. 16.30
  Murawa boiska przy ul. Czapli

  Uwaga – ze względów organizacyjnych obowiązują zapisy na spotkanie.

  Zgłoszenie należy przesłać drogą mailową na adres: konsultacje@um.torun.pl
  lub telefonicznie: 56 611 85 84.

 2. Wypełnij geoankietę, którą przygotowaliśmy dla Ciebie w serwisie voxly.pl - PRZEJDŹ DO ANKIETY

 3. Zgłoś swoje propozycje drogą elektroniczną na adres: konsultacje@um.torun.pl, w terminie do 31 października 2023 r.

 4. lub zadzwoń do nas: 56 611 85 84 (od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:30-15:30).

Do pobrania:


Konsultacje społeczne prowadzi Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji we współpracy z Wydziałem Sportu i Rekreacji oraz Miejską Pracownią Urbanistyczną.