Zielony JAR

23 listopada 2016 r. ruszają konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania turystyczno-rekreacyjnego terenów zieleni na osiedlu JAR, w obrębie ul. Grudziądzkiej, Polnej oraz Ugory.

W ramach proponowanej koncepcji, która stanowi bazę wyjściową dla możliwości urządzenia tego terenu, przewiduje się stworzenie przestrzeni przyjaznej rodzinom, dzieciom, osobom starszym, ale także strefy wspierającej rozwój lokalnej turystyki. Projektanci przewidzieli w założeniach m.in.: miejsca na place zabaw dla dzieci młodszych i starszych, siłownię zewnętrzną, górkę plażową, miejsca piknikowe, amfiteatr leśny czy skwer z widokiem na wodę, trasy piesze i rowerowe. Wszystkie elementy zaaranżowano z myślą o potrzebach obecnych oraz przyszłych mieszkańców osiedla. Zaprojektowany park utrzymany ma być również w duchu zrównoważonego rozwoju - poprzez zachowanie już istniejących drzew oraz korzystne przekształcenie obszaru zdegradowanego.

Konsultacje "Zielony Jar" mają służyć zapoznaniu mieszkańców tej części Torunia z koncepcją oraz zebraniu ich opinii i uwag na temat propozycji projektowych - co będzie podstawą do dalszego projektowania.


Zapraszamy na spotkanie konsultacyjne

1 grudnia 2016 r. (czwartek), o godzinie 17.30
w Bella Line Centrum Wellness Wrzosy, ul. Orląt Lwowskich 9-11


Napisz do nas
Jeśli nie możesz wziąć udziału w spotkaniu, prześlij nam swoją opinię - do 14 grudnia 2016 r. - na adres: konsultacje@um.torun.pl.


Pliki do pobrania (pliki pdf):