Spotkajmy się na przedmieściu (kontynuacja)

Rozmawiamy o architekturze historycznych toruńskich przedmieść. W szczególności skupiamy się na osiedlach: Chełmińskie Przedmieście i Jakubskie-Mokre.

W 2014 rozmawialiśmy z mieszkańcami o przyszłości historycznych, toruńskich przedmieść. Zgodnie z udzieloną wówczas obietnicą, kontynuujemy ten temat. Przez okres wakacyjny współpracowaliśmy z grupą roboczą, utworzoną z uczestników pierwszego etapu konsultacji. W jej  prace zaangażowali się: Magdalena Olszta-Bloch, radna Rady Miasta Torunia oraz Anna Zglińska i Adam Kowalkowski (przedstawiciele Towarzystwa Opieki nad Zabytkami).

Wspólnie zaplanowaliśmy przebieg drugiego etapu konsultacji, w ramach którego zostanie zorganizowane badanie ankietowe wśród mieszkańców Chełmińskiego Przedmieścia oraz osiedla Jakubskie Mokre. Badanie zostanie przeprowadzone na ulicach osiedli w dniach 22 września – 3 października 2015 r. przez Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W trakcie badania chcemy się dowiedzieć jak mieszkańcy postrzegają historyczne walory tych osiedli w kontekście architektury i budownictwa znajdującego się w tych rejonach.

Zapraszamy też na spotkania w terenie, aby:

  • wyrazić własną opinię na temat życia na osiedlu w ankiecie,
  • porozmawiać z pracownikami Miejskiej Pracowni Urbanistycznej o miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego,
  • porozmawiać z przedstawicielami Towarzystwa Opieki nad Zabytkami, którzy podzielą się swoją wiedzą na temat historii okolicy i cennych miejsc lub budynków, które nie powinny zostać zapomniane.

Przyjdź na spotkanie:

  • Chełmińskie Przedmieście 29 września (wtorek) godz. 16:00-18:00

     namiot w wejściu do pawilonu „Bartosz” (ul. Głowackiego 2)

  • Jakubskie-Mokre 30 września (środa) godz. 16:00-18:00

     namiot przy ul. Waryńskiego (Park Glazja)

lub wypełnij ankietę poniżej. Swoją opinię możesz też przesłać  do 13 października 2015 r. mailem na adres: konsultacje@um.torun.pl lub wypełniając formularz zgłaszania uwag (do pobrania).

 

 

Sprawdź jak przebiegał pierwszy etap konsultacji w listopadzie 2014 r. TUTAJ


>>> Raport końcowy z konsultacji społecznych (do pobrania)

>>> Załącznik: raport z badania (do pobrania)


Konsultacje prowadzi Wydział Komunikacji Społecznej I Informacji, tel. 56 611 86 73, mail: konsultacje@um.torun.pl